Ośrodek wypoczynkowy "Wierchy" - o nas

Zapraszamy do naszego ośrodka. Czekają na Państwa przestronne apartamenty oraz liczne atrakcje.


Oferujący noclegi w pokojach dwuosobowych albo apartamentach zapewniających 3 – 4 miejsc noclegowych Ośrodek Wypoczynkowy „Wierchy” w sołectwie Laliki, usytuowany przy starej szosie Zwardoń – Rajcza, niedaleko stacji PKP, zawdzięcza swój obecny kształt dokonanej dużym nakładem pracy rewitalizacji i modernizacji zdewastowanego niegdyś ośrodka hutniczego.

Położenie na łagodnym zboczu, niemalże na północnym skraju Beskidu Żywieckiego, w sąsiedztwie urokliwego lasu, zapewniającego w sezonie bogactwo grzybów i jagód oraz pobliskiej góry Rachowiec i nieodległej Ochodzitej, z których rozciągają się jedne z najbardziej urzekających widoków na panoramę Beskidów, jak i bliskość Zwardonia (niecałe 5 km), jako centrum szlaków górskich prowadzących w kierunku Wielkiej Raczy, pasma Babiej Góry i Beskidu Śląskiego, gwarantuje doskonałe warunki całorocznego wypoczynku w naszym Ośrodku.


Specyfika oddziaływania mikroklimatu Przełęczy Zwardońskiej zapewnia niezwykle rześkie powietrze, przenikające od maja po październik głęboką, soczystą zieleń okolicznych zboczy, a zimą pozwalając cieszyć oczy grubą pokrywą śnieżną aż po koniec marca.

Sąsiedztwo licznych tras spacerowych i szlaków turystycznych oraz bliskość drogowego przejścia granicznego ze Słowacją w Zwardoniu Skalitem, czynią z Ośrodka Wypoczynkowego „Wierchy” doskonałe centrum wypadowe dla turystyki pieszej, rowerowej i samochodowej, a w sezonie zimowym bazę dla uprawiania narciarstwa klasycznego i alpejskiego zarówno bardziej kameralnie, na okolicznych wyciągach, jak i w centrum narciarskim Zwardoń Ski oraz trasach biegowych o zróżnicowanym stopniu trudności na przełęczy Kubalonka, gdzie jakże często spotkać można trenujących tam najlepszych polskich biathlonistów i narciarzy klasycznych.

Nasz doskonale wyposażony Ośrodek, choć tak bliski, to odseparowany od zgiełku i tłoku lokalnych centrów narciarsko – turystycznych, zapewni Państwu optymalne warunki regeneracji sił fizycznych i psychicznych nawet po najbardziej ekstremalnych wyczynach turystyczno – sportowych, w tym także możliwość łatwego dotarcia do cieszących się niesłabnącym powodzeniem leczniczych wód termalnych na Słowacji.

Dla zmotoryzowanych, oprócz lokalnych tras zjazdowych stoją także otworem te zlokalizowane niedaleko na Słowacji i w Czechach. Więcej informacji w tym zakresie znajdziecie Państwo na stronach: